Logo zakładu pogrzebowego MAJ

Zainteresowanych ofertą zakładu pogrzebowego MAJ zapraszamy do kontaktu przez całodobowe numery telefonu oraz maila.

Piłsudskiego 41 97-200 Tomaszów Maz.
+48 693 123 123 | +48 605 400 004
biuro@zpmaj.pl


Produkcja trumien
+48 693 788 878

© 2021 | Zakład Pogrzebowy MAJ
Czego żałujemy przed śmiercią?

Życie jest tylko jedno. Chociaż wszyscy to doskonale wiemy, bywa tak, że dostosowujemy je do potrzeb i oczekiwań innych. Bardzo często sami zapominamy tego, czego pragniemy i jak sami chcielibyśmy je przeżyć. Myśl o zmianie odsuwamy, a potem jest już za późno. Czego przed śmiercią ludzie najbardziej żałują?

Brak czasu dla najbliższych

Bardzo często tak skupiamy się na pracy i zarabianiu, że po powrocie do domu nie mamy siły na zabawę z dziećmi, rozmowę z ukochaną osobą lub spotkanie z przyjaciółmi. Często taki stan rzeczy przedłuża się z dni, tygodni, miesięcy aż ostatecznie trwa latami. Taki tryb życia mocno wyniszcza relacje i sprawia, że z osobami, które kochamy, powoli łączą nas słabsze relacje.

Żałujemy przed śmiercią braku czasu dla rodziny

Brak czasu dla siebie

W życiu często stawiamy potrzeby innych nad swoje. Dostosowujemy się do oczekiwań społeczeństwa, wybieramy zawód, którego nie chcemy wykonywać, rezygnujemy z pasji, marzeń i zainteresowań, aby w tym czasie robić coś, co zupełnie nas nie interesuje. Życie życiem stworzonym z oczekiwań innych jest wyniszczające, a w podeszłym wieku okazuje się, że wcale nie było warto. Dlatego czasem warto zachować zdrowy egoizm i upierać się przy swoim.

Brak czasu dla siebie: ZP MAJ

Duma i nieporozumienia

Przez cały nasz żywot nasze życia przeplatają się z innymi. Spotykamy na swojej drodze wiele osób, które stają nam się bliższe lub mniej. Im te relacje silniejsze i mogłoby się zdawać ważniejsze, tym łatwiej o spór i nieporozumienia. Bardzo często przez dumę nie chcemy pierwsi wyciągnąć ręki. Chociaż stare waśnie i sprzeczki poszły dawno w niepamięć, to wiele osób trzyma w sobie urazę tak długo, że w końcu jedynymi wspomnieniami po bliskiej osobie jest konflikt i wymowna cisza, która trwała zbyt długo.

Mamy jedno życie i dobrze jest przeżyć je tak, aby będąc u progu śmierci mieć pewność, że spędziło się je dokładnie tak, jak tego oczekiwaliśmy. W otoczeniu bliskich, dobrych osób, które nas wspierały i doceniały. Chociaż każdy w życiu niesie bagaż emocjonalny, przechodzi różne trudności i rozczarowania, to nie można zapominać, że życie można wypełniać tymi dobrymi chwilami, które warto pielęgnować.