Logo zakładu pogrzebowego MAJ

Zainteresowanych ofertą zakładu pogrzebowego MAJ zapraszamy do kontaktu przez całodobowe numery telefonu oraz maila.

Piłsudskiego 41 97-200 Tomaszów Maz.
+48 693 123 123 | +48 605 400 004
biuro@zpmaj.pl


Produkcja trumien
+48 693 788 878

© 2021 | Zakład Pogrzebowy MAJ

Ekshumacja jest to czynność polegająca na wydobyciu ciała lub szczątków Osoby Zmarłej z jednego grobowca i przetransportowanie ich w inne miejsce pochówku. Ekshumacja może być przeprowadzona na wniosek prokuratora lub sądu. Najczęstszymi jednak powodami wykonania ekshumacji jest pragnienie uprawnionych do tego osób z rodziny, aby zgromadzić doczesne szczątki wszystkich Bliskich Zmarłych w rodzinnym grobowcu. Decyzja taka może też wiązać się ze zmianą miejsca zamieszkania osób, które sprawować mogą pieczę nad grobem.

Image
Image

Ekshumacje zasadniczo mogą odbywać się od 16 października do 15 kwietnia. W szczególnych przypadkach mogą być przeprowadzane w innym terminie, ale jedynie za zgodą Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Aby dokonać ekshumacji konieczne są zezwolenia z zarządu cmentarza, na którym znajduje się Osoba Zmarła oraz na którym ma się odbyć kolejny pochówek. Ponadto trzeba uzyskać pozwolenie na wykonanie ekshumacji z Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego.

Zakład Pogrzebowy Tomasz Maj może na Państwa zlecenie zająć się także przeprowadzeniem ekshumacji. Posiadamy odpowiednie doświadczenie, uprawnienia oraz niezbędny sprzęt, aby ekshumacja mogła się odbyć zgodnie z obowiązującymi przepisami. Procedurę tę realizujemy najczęściej na cmentarzach w Tomaszowie Mazowieckim, w okolicach oraz w całym regionie.

Jeśli masz pytania odnośnie przedstawionej oferty to zapraszamy do kontaktu:

+48 693 123 123 lub +48 605 400 004