Logo zakładu pogrzebowego MAJ

Zainteresowanych ofertą zakładu pogrzebowego MAJ zapraszamy do kontaktu przez całodobowe numery telefonu oraz maila.

Piłsudskiego 41 97-200 Tomaszów Maz.
+48 693 123 123 | +48 605 400 004
biuro@zpmaj.pl


Produkcja trumien
+48 693 788 878

© 2021 | Zakład Pogrzebowy MAJ
Jakie ubranie dla Zmarłego?

Przygotowanie Zmarłego do pogrzebu jest bardzo ważną kwestią, która świadczy o godnym przygotowaniu ostatniej drogi drugiego człowieka. Właśnie dlatego pracownicy zakładu pogrzebowego Maj przykładają szczególną wagę do kosmetyki pośmiertnej, odpowiednich akcesoriów funeralnych oraz odzieży żałobnej.

Odzież – akcesoria żałobne

Wiele rodzin decyduje się pochować bliską osobę w ulubionym garniturze lub sukience. Wybrany strój można dostarczyć pracownikom zakładu pogrzebowego, którzy będą odpowiedzialni za odpowiednie przygotowanie ciała do pochówku. Decyzja o wybraniu gotowego zestawu ubrań wynika bardzo często z szacunku i możliwości jak największej personalizacji ceremonii pogrzebowej. Pochowanie Zmarłego w jego ulubionym stroju jest oddaniem szacunku. Warto również zwrócić uwagę na kwestię finansową. Zakup nowej odzieży jest dodatkowym wydatkiem, na który nie każda rodzina może sobie pozwolić. Na odzież wybraną z garderoby Zmarłego lub Zmarłej decydują się przeważnie osoby, których bliski odszedł w spokoju i w wyniku podeszłego wieku. Niestety w przypadku śmierci, które poprzedzała wieloletnia choroba, ciało mogło ulec diametralnej zmianie. Tym samym ulubiona sukienka lub garnitur mogą nie prezentować się odpowiednio.

Jakie ubranie do trumny?

Najczęściej wybieranym strojem do trumny jest ciemnogranatowy lub czarny garnitur dla mężczyzn i garsonka dla pań. Takie strój powinien prezentować się nienagannie oraz bardzo schludnie. Ważne jest, aby Zmarły w trumnie wyglądał godnie. Odpowiednie przygotowanie ciała do pogrzebu jest wyrazem szacunku. Pracownicy zakładu pogrzebowego Maj dbają o to, aby ostatnie pożegnanie bliskich ze Zmarłym w kaplicy, odbyło się w atmosferze szacunku i godności.

Warto jednak zwrócić uwagę, że garsonka i garnitur bardzo często wybierane są w przypadku pogrzebów starszych osób. W przypadku młodszych, a nawet dzieci, rodziny decydują się na bardziej nieformalne – ale również eleganckie – odpowiedniki, takie jak sukienki, koszule i materiałowe spodnie. To najbliższa rodzina wie, jaki był za życia Zmarły lub Zmarła, co lubił ubierać i jak wyglądać, dlatego pracownicy zakładu pogrzebowego Maj robią wszystko, aby w trumnie wyglądał odpowiednio.