Logo zakładu pogrzebowego MAJ

Zainteresowanych ofertą zakładu pogrzebowego MAJ zapraszamy do kontaktu przez całodobowe numery telefonu oraz maila.

Piłsudskiego 41 97-200 Tomaszów Maz.
+48 693 123 123 | +48 605 400 004
biuro@zpmaj.pl


Produkcja trumien
+48 693 788 878

© 2021 | Zakład Pogrzebowy MAJ
Święto Zmarłych — chwila zadumy i refleksji

Pierwsze dni listopada to bardzo wyjątkowy czas w Polsce. Właśnie wtedy licznie odwiedzamy groby naszych bliskich, aby zapalić symboliczne światełko pamięci. 

Pożegnanie drugiego człowieka zawsze jest trudne. Rany w sercu goją się bardzo wolno, a nasze myśli często kierują się ku negatywnym emocjom. Z upływem czasu coraz łatwiej jest przystosować się do nowej rzeczywistości. Nasze myśli wypełniają dobre i piękne wspomnienia. Niezależnie od tego, kiedy nasz bliski odszedł, każdy z nas w tym dniu pragnie myślami zatrzymać się w przeszłości. 

Pierwszy i drugi listopada 

Pierwszy listopada jest dniem wszystkich świętych. Drugi świętem poświęconym wszystkim Zmarłym. Jednak w Polsce przyjęło się odwiedzać groby w te dwa dni. Bardzo często towarzyszą temu spotkania rodzinne i wspólne wizyty na cmentarzach. Ten wspólny czas wypełniony jest rozmowami i wspomnieniami. 

Miłe chwile i piękne wspomnienia 

O naszych bliskich Zmarłych myślimy nie tylko w listopadzie. Cały rok może być wypełniony pielęgnowaniem wspomnień. Najczęściej poprzez wspólną rozmowę z rodziną, oglądaniem zdjęć lub kontynuowaniem zainteresowań Zmarłego. Istnieje wiele pięknych sposobów na to, aby po śmierci nasz bliski nadal był obecny w naszym życiu. 

Dlatego jeśli z jakiegoś powodu w tych dniach nie możemy odwiedzić grobów naszych bliskich, można w inny sposób upamiętnić naszego bliskiego.